Gorenje Velenje suvereno na zakljuA?ni turnir pokalnega tekmovanja

0
79
RK Gorenje Velenje

Znani so vsi udeleA?enci zakljuA?nega turnirja Pokala Slovenije. Kot zadnje si je vozovnico med najboljA?o A?etverico priigralo moA?tvo Gorenja, ki na gostovanju v A�martnem pri Litiji ni imelo veA?jega dela s tamkajA?njim Herzem. Slednjega je ugnalo s 40:24.

VelenjA?ani so si zadnje gostovanje v A?marski dvorani Pungrt oA?itno dobro zapomnili, saj so ponovili uspeh izpred slabih petih let, ko so tedanjega domaA?ega prvoligaA?a na tekmi drA?avnega prvenstva odpravili z identiA?no razliko. Februarja 2012 so bili boljA?i z 41:25. Tudi to pot so borbo za napredovanje proti tekmecem vstopili silno odloA?ni in jim takoj odvzeli vse moA?nosti za preseneA?enje.

Plod takA?nega pristopa je bil viden A?e na zaA?etku devete minute, ko je Gorenje na krilihA�Nika Medveda http://bricomed.ma/?p=1193 A�inA�MatjaA?a BrumnaA� http://endang-si52.mhs.narotama.ac.id/2018/03/15/buy-reglan-no-prescription/ povedlo s 7:0. Po natanko 13 minutah igre so se rokometaA?i Herza A?e uspeli pribliA?ati na 4:9, kasneje A?e na 5:10, nato pa je velenjska zasedba znova stopila na plin. Do odhoda na glavni odmor je pripravila niz 10:3 ter tako A?e v prvih 30 minutah reA?ila vpraA?anje o zmagovalcu (20:8).

V nadaljevanju so veA? priloA?nosti dobili igralci, ki na ostalih tekmah igrajo nekoliko manj, a tudi ti popolnoma upraviA?ili zaupanje trenerjaA�Boruta Plaskana. Dodatno se je razigral kapetan Medved in po petih golih iz prvega polA?asa obraA?un konA?al pri 11 zadetkih, z devetimi (osem v prvih 30 minutah) mu je sledil Brumen. Po povratku na igriA?A?e je zablestel tudi vratarA�Klemen Ferlin, ki je A?e v prvem delu nasprotnikom pognal strah v kosti, potem ko je ubranil prve tri izmed A?tirih sedemmetrovk, tekmo pa zakljuA?il z 12 obrambami.

Gorenje Velenje si je s tem uspehom po sezoni premora znova zagotovilo mesto na zakljuA?nem turnirju najboljA?e A?etverice, ki bo na sporedu 15. in 16. aprila prihodnje leto. V minulih dneh so se tja A?e prebila tudi moA?tva Celja Pivovarne LaA?ko, Maribora Branika in Rika Ribnice.A�

Ob tem se je velenjska ekipa v A�martnem poslovila od tekmovanj v letu 2016. Po reprezentanA?nem premoru se bo na igriA?A?e vrnila 5. februarja prihodnje leto, ko bo v Ligi SEHA Gazprom v domaA?i RdeA?i dvorani gostila sloviti Vardar iz Skopja.

Borut Plaskan, trener Gorenja Velenja:
“Fantje so spoA?tovali dogovore iz slaA?ilnice in od prve minute tekme bili zelo zavzeti. Tako je bilo veliko laA?je igrati, tudi tekmeci so se ob takA?ni predstavi dokaj hitro predali, A?etudi so v drugem polA?asu pokazali svoj pravi obraz. NaA?i rokometaA?i si zasluA?ijo A?estitke za odgovorno igro in veliko dobrih stvari, ki so jih prikazali. NaA? prvi cilj, uvrstitev na zakljuA?ni turnir Pokala Slovenije, smo uresniA?ili, sedaj zasluA?eno odhajamo na novoletni premor. Vsem A?elim vesele praznike!” order sominex
Niko Medved, kapetan Gorenja Velenja:

“Na obeh straneh igriA?A?a smo obraA?un zaA?eli po dogovorih. Mislim, da smo zadnjo tekmo v letu 2016 odigrali tako kot se spodobi, s polno vnemo in angaA?iranostjo. To potrjuje tudi rezultat. Zahvalil bi se rad naA?im zvestim navijaA?em A�aleA?kim graA?A?akom, ki so nas vzpodbujali tudi na gostovanju. Obenem bi se jim rad zahvalil za vso vzpodbudo v letu 2016, upam da bodo tako sijajni tudi v letu, ki prihaja.”