Liga Nova KBM: Rebec s trojko odločil dramo v Novem mestu

0
86

Krka je še drugič v tej sezoni ugnala Union Olimpijo (68:65). Tekmo je s trojko v zadnji sekundi odločil Matic Rebec. Zlatorog je zmagal na gostovanju v Portorožu (82:76), Rogaška pa je v lokalnem obračunu premagala ekipo Term Olimia z rezultatom 83:71.

LIGA NOVA KBM, 12. KOLO:

Sreda, 21. december:
KRKA : UNION OLIMPIJA 68:65 (13:16, 13:11, 15:21, 27:17)
Curry 20 (7 skokov), Rebec 15 (7 podaj), Dimec 13 (6 skokov); Jefferson 19, Hrovat 18 (6 skokov), Janković (6 skokov) in Mulalić po 9.

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Košarkarji Krke so v dramatični končnici dobili tekmo 12. kola proti Unionu Olimpiji. Junak domače zmage je bil Matic Rebec, ki je trojko za končno zmago zadel v zadnji sekundi. Za Novomeščane je to druga zaporedna zmaga v državnem prvenstvu.

Veliki slovenski derbi je upravičil pričakovanja. Izenačena tekma je vrhunec doživela v zadnjih minutah. Matic Rebec je z dvema prostima metoma in trojko povedel Krko v vodstvo s 63:59. Na semaforju je bila manj kot minuta. Ronald Curry je z dvema prostima metoma povedel gostitelje v vodstvo s 65:62, Gregor Hrovat je s trojko izenačil šest sekund pred koncem, v zadnjem napadu pa je koš od table z več kot osmih metrov zadel Rebec, ki je v zadnji četrtini dosegel deset od svojih petnajstih točk.

Pri Krki je bil najbolj razpoložen Curry z 20 točkami, sedmimi skoki in štirimi podajami, na drugi strani pa sta izstopala Brandon Jefferson z 19 točkami in Hrovat, ki jih je dosegel 18.

Novomeščani bodo v 2016 odigrali še eno tekmo v Ligi Nova KBM, in sicer 30. decembra doma zaostalo srečanje devetega kola s Helios Suns, Ljubljančani pa bodo v državnem prvenstvu naslednjič nastopili 4. januarja doma s Hopsi.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Dejan Mihevc, Krka: “Odločilno je bilo, da so v tej tekmi moji igralci reagirali na vse, kar se je dogajalo, in da so igrali tudi za tiste, ki danes niso mogli. V nekem trenutku sem moral nekaj spremeniti in fantje so se pozitivno odzvali. Tekma je bila povsem negotova, vendar smo na koncu po mojem mnenju le zasluženo zmagali. Težko je igrati s skrajšano rotacijo. Hitro smo nabrali veliko število osebnih napak, potem pa je težko zdržati tak tempo. V prvih 18 minutah smo odigrali res dobro obrambo, potem nas je zmanjkalo. Vsa čast fantom, vsa čast tudi trenerskemu štabu, ki je odvodil tekmo, kot je treba, ko me ni bilo. Dvigniti moramo glave, delati naprej, najbolj pomembno pa je, da so fantje dokazali sami sebi, da zmorejo.”

Gašper Okorn, Union Olimpija: “Čestitke Krki za zmago.”

ROGAŠKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 83:71 (19:14, 28:16, 22:19, 14:22)
Johns 18 (6 skokov), Đuranović 17 (6 skokov), Ferme 16 (5 podaj); Cerkovnik 16, Švigelj 13, Julević in Strnad po 11.

STATISTIKA

Košarkarji Term Olimia niso ponovili igre iz prvega kola Lige Nova KBM, ko so v lokalnem derbiju pred domačimi gledalci premagali Rogaško. To je še vedno njihova edina zmaga v državnem prvenstvu; od tedaj oziroma od začetka oktobra so nanizali deset porazov. Rogaška se je na drugi strani vrnila na zmagovalno pot, saj je to njena tretja zaporedna zmaga in osma v sezoni, s katero se je učvrstila med kandidati za prvih šest mest.

Ekipa Term Olimia iz Podčetrtka je prvo tekmo dobila z devetnajstimi točkami razlike, tokrat pa zmagi ni bila blizu. Sedemnajst točk prednosti je imela Rogaška že po prvih dvajsetih minutah, tako da je bilo nadaljevanje zgolj formalnost.

Za Rogaško so skoraj tretjino točk dosegli Taylor Johns (18 točk, 6 skokov), Dragan Đuranović (17 točk, 6 skokov) in Tadej Ferme (16 točk, 5 podaj), za Podčetrtek pa je največ točk dosegel Anže Cerkovnik (16).

Podčetrtčani bodo 6. januarja gostili Krko, Slatinčane pa 7. januarja čaka nastop v Škofji Loki.

Damjan Novakovič, Rogaška: “Tekmo smo prelomili v drugi četrtini in na polčas odšli s prednostjo 17 točk. V drugem polčasu večjih težav z branjenjem prednosti nismo imeli. Na koncu smo zasluženo zmagali. Vsem ljubiteljem košarke, predvsem pa navijačem Rogaške, želim srečno in uspešno leto 2017.”

Boris Zrinski, Terme Olimia Podčetrtek: “Tekma se je odvijala po pričakovanjih. V prvi četrtini smo še držali stik, nato pa je sledil padec koncentracije. Domačini so se razigrali in kljub naši agresivni igri niso popuščali. Poznalo se nam je, da smo tekmo odigrali brez poškodovanega Štruca, s povišano temperatura pa je nastopil Pešič. Ne glede na vse skupaj, moramo biti z rezultatom tekme zadovoljni. Domačinom čestitam za zmago.”

PORTOROŽ : ZLATOROG LAŠKO 76:82 (23:28, 19:20, 17:15, 17:19)
Škerbec 18 (9 skokov), Besedič 16 (5 skokov), Rogelja 14 (5 podaj); Špan 28, Rizvić 18 (5 skokov), Tratnik 12 (9 skokov).

STATISTIKA

Zlatorog se je po prekinitvi niza osmih zmag v prejšnjem kolu hitro vrnil v zmagovalne tirnice. Na gostovanju v Portorožu je tesno zmagal z 82:76. Laščani so tako še naprej vodilna ekipa Lige Nova KBM, Portorož pa ostaja na dnu razpredelnice z zgolj eno zmago in zdaj že osmimi zaporednimi porazi.

Primorci so odigrali eno boljših tekem v sezoni. Zlatorog so ogrožali od začetka do konca, za zmago pa so imeli premalo število razpoloženih igralcev. Laščani višje prednosti od 74:63 niso imeli, v zaključku tekme pa so zlahka ubranil vse napade.

V prvi vrsti je imel Zlatorog zelo razpoloženega Jana Špana, ki je ob metu iz igre 9:13 dosegel 28 točk. Osemnajst jih je dodal Ramo Rizvić, 12 Igor Tratnik in deset Matej Krušič. Pri Portorožu je blestel Tim Škerbec z 18 točkami.

Portorož bo naslednjo tekmo igral 7. januarja v Šenčurju, Zlatorog pa se bo pred domačo publiko predstavil 7. januarja v derbiju proti Helios Suns.

Konstantin Subotić, Portorož: “Uvod v tekmo je bil zopet v prevelikem krču, kar se nam je vrnilo dvojno. V nadaljevanju je bila situacija povsem drugačna. Po dolgem času smo razvili igro, ki smo jo želeli prikazati na tekmi. Kljub vsemu je ekipa Zlatoroga znova dokazala, zakaj je suvereno na vrhu prvenstvene lestvice. V končnici so znali kaznovati vsako našo napako in na ta način zmago odnesli v Laško. Upam, da nam bo ekipo uspelo zadržati skupaj, saj so nas zapustili kar trije igralci.”

Aleš Pipan, Zlatorog Laško: “Za nami je težka tekma. Celoten obračun smo odigrali v krču, kot da so fantje komaj čakali konec prvega dela sezone, ki je bil zanje res zahteven. Zaradi manjšega izbora igralcev je v naši ekipi večina igrala vse tekme in to precej časa. Utrujenost je bila vidna, pomembno je le, da smo na koncu zmagali. Čestitke našim košarkarjem za do sedaj prikazano. Sedaj prihaja čas za počitek in polnjenje baterij pred pomembnimi tekmami v novem letu.”