NaA?i in celjski rokometaA?i so v dvorani Zlatorog odigrali 102. veA?ni derbi v zgodovini Slovenije. Dvoboj je odloA?al tudi o naslovu drA?avnega prvaka, ki so ga osvojili domaA?ini.
VeA?ni derbi je prinesel tudi izredno vzduA?je obeh navijaA?kih skupin, saj je v Celje pripotovalo veA? kot 250 Velenjskih navijaA?ev. Dvoboj dveh vodilnih ekip v 1. NLB Leasing ligi se je zaA?el izjemno napeto z izmenjavanjem v vodstvu. Celjani so nato preA?li v rahlo vodstvo, a smo jih v 14. minuti ujeli in izenaA?ili na 5:5. V prvem polA?asu je bil povsem izven forme naA? vratar Benjamin BuriA�, zato je priloA?nost v 20. minuti dobil Rok ZaponA?ek. Gostje so devet minut pred koncem izid A?e sedmiA? poravnali (9:9), a so Celjani, po nekaj zgreA?enih A�zicerjihA� VelenjA?anov, pet minut pred koncem pobegnili na plus 3 (13:10). Trener os dr. Marko A�ibila je ukrepal z minuto odmora, kar pa ni pomagalo, saj so Celjani do polA?asa prednost poveA?ali na 16:12.

V zaA?etnih minutah drugega polA?asa je sicer dve hitri obrambi zbral Benjamin BuriA�, a je bil na drugi strani razpoloA?en vratar Lesjak in tako so nam Celjani A?e v 7. minuti drugega polA?asa pobegnili na visokih plus 5 (19:14). Izredno A?ivA?no nadaljevanje tekme gostom A?al ni prineslo zniA?anja rezultata, saj so domaA?ini poveA?ali prednost na 26:16. NaA?e ose so do konca tekme prednost sicer malce zniA?ale, a Celjani so dobili dvoboj z rezultatom 29:22 in tako postali drA?avni prvaki sezone 2015/16.

Prvi strelec naA?ih os je bil Senjamin BuriA� s A?tirimi zadetki, po enega manj pa so dosegli Rok OvniA?ek, Michal Syzba in Mario A�oA?tariA?.

Posebna pohvala gre tokrat naA?im zvestim navijaA?em A�aleA?kim GraA?A?akom, ki so se derbija v Celju udeleA?ili v velikem A?tevilu, pripravili izjemno vzduA?je in spodbujali naA?e fante do zadnje minute!

Dr. Marko A�ibila, trener RK Gorenje Velenje: ”A?al danes ni A?lo tako, kot smo si zamislili. A?eleli smo do konca odigrati izenaA?eno, a A?al smo z mnogimi zgreA?enimi streli dopustili Celjanom, da so se odlepili. V Celju pa se je po takA?nem zaostanku teA?ko vrniti in jih ujeti. Na koncu smo osvojili drugo mesto, to je naA?a realnost, igralcem A?estitam za celotno sezono, konec koncev smo bili do zadnjega kroga vodilno moA?tvo. Videli smo tudi, kaj nam A?e manjka in potrebno je delati naprej. Obenem ni se rad zahvalil A?esterici naA?ih os, ki odhajajo in jim zaA?elel vso sreA?o v nadaljevanju kariere.”

IMG_18101. NLB Leasing liga, zadnji krog konA?nice
RK Celje Pivovarna LaA?ko : RK Gorenje Velenje 29:22 (16:12)
Celje, Dvorana Zlatorog, 4.500 gledalcev, sodnika DuA?an DerA?ek in UroA? Nahtigal
Celje: Lesjak (12 obramb), GajiA� (1 obramba); BlagotinA?ek 1, Malus 1, Barbarskas 4, Janc 4, Razgor 1, MarguA? 6, Poteko 1, SuholeA?nik, Zarabec 5, Kodrin 1, FiA?uleto, Mlakar 2, A?viA?ej 3
Gorenje: B. BuriA� (2 obrambi), ZaponA?ek (4 obrambe); BoA?oviA�, Cehte 2, Medved 1, OvniA?ek 3, S. BuriA� 4, Levc, Syzba 3, Skube 1, GolA?ar, A�oA?tariA? 3, KleA? 2, Gams 1, Ratajec 1, Nosan 1
Sedemmetrovke: Celje 7 (7); Gorenje3 (4)
IzkljuA?itve: Celje 12 min; Gorenje 18 min
RdeA? karton: Mario A�oA?tariA? (44. minuta), Janez Gams (57. minuta), Vid Poteko (57. minuta)

Vir:RK Gorenje Velenje