Banja Luka – A?enska A?lanska koA?arkarska reprezentanca je v Banja Luki odigrala prijateljsko tekmo s Srbijo in klonila z 71:60. S 17 toA?kami in 7 skoki je bila v slovenski vrsti najuspeA?nejA?a Eva Lisec, 11 toA?k in 9 skokov je dodala Nika BariA?.

FOTOGALERIJA TEKMEA�

Tekme srbske reprezentance v glavnem mestu etniA?ne pokrajine Republike Srbske so v zadnjih letih pravi A?portni spektakel in niA? drugaA?e ni bilo niti tokrat. Pred okoli 2000 gledalci so Slovenke proti aktualnim evropskim prvakinjam, ki se pripravljajo za nastop na letoA?njih olimpijskih igra v Rio de Janeiru, prikazale borbeno predstavo. Tudi zato so poA?ele marsikatero simpatijo zbranih navijaA?ev, med katerimi jih je bilo tudi okoli 100, ki so naA?a dekleta v Bosno in Hercegovino priA?li vzpodbujati iz domovine.

047Izbranke Damirja GrgiA�a so odigrale izvrstnih uvodnih 20 minut, v katerih je debi v reprezentanci doA?ivela naA?a sila perspektivna koA?arkarica Zala FriA?kovec (9 minut, 2 toA?ki, pridobljena A?oga), ki je A?lanski dres prviA? oblekla pri 16 letih, 8 mesecih in 2 dnevih. Uvod Slovenk je bil sicer rahlo nezbran – Slovenija je po 10 minutah zaostajala s 16:24, v nadaljevanju pa so se te hitro otresle pritiska in bile na trenutke one tiste, ki so narekovale ritem igri. Sredi druge A?etrtine so po trojki Teje Oblak in koA?u Eve Lisec vodile z 28:24, na odmor pa odA?le le s toA?ko zaostanka (33:34).

Tekma se je prelomila v prvi polovici tretje A?etrtine, ko so se Srbkinje z nekoliko tesnejA?o obrambo na zaA?etku 26. minute povzpele na 48:38. Slovenska vrsta je v preostanku tekme ta zaostanek uspela prepoloviti, bliA?je pa veA? ni A?lo, saj je srbski voz v kljuA?nih trenutkih povlekla Jelena MilovanoviA�, s 26 toA?kami najboljA?a strelka tekme.

064“A?estitke soigralkam in nasprotnicami za prikazano. Mislim, da smo pokazale polovico tistega kar smo sposobne. To lahko pripiA?emo tudi dejstvu, da smo se za tekmo pripravljale le tri dni, pred tem pa je od konca sezone pri nekaterih minilo A?e kar nekaj A?asa. Kljub vsemu mislim, da je igra bila solidna in, kar je najpomembnejA?e, da smo se borile za vsako A?ogo. Na koncu nam je zmanjkalo nekaj moA?i, poleg tega pa je imela Srbija na razpolago daljA?o klop, kar je odloA?ilo tekmo. A�e enkrat A?estitke vsem koA?arkaricam,”A�je po tekmi dejala LiA?A?eva, ki bo A?ez A?est dni dopolnila 21 let.

Po tekmi zadovoljstva nad prikazanim ni skrival niti slovenski selektor Damir GrgiA�.A�“Zadovoljen sem s pristopom in energijo, ki sta ju igralke kazale skozi ta kratek pripravljalni ciklus, katerega smo zakljuA?ili s pripravljalno tekmo proti Srbiji. Rezultat v na tej tekmi ni bil primarnega pomena. Videlo se je, da smo evropskim prvakinjam lahko parirali tri A?etrtine, nato pa so nam poA?le moA?i in na trenutke nekaj izkuA?enj. Ne glede na vse moramo biti zadovoljni, vidi se, da smo na pravi poti, da delamo v pravi smeri. SrA?no upam, da bodo dekleta, ki A?e nimajo klubov, te A?im hitreje naA?le, za vse pa si A?elim, da do novembra A?im bolje trenirajo in igrajo. V zadnjem ciklusu kvalifikacij, ko se bo odloA?alo o potnicah na evropsko prvenstvo, si A?elim le najboljA?e,”A�je povedal TrboveljA?an na slovenski klopi.

Slovenska reprezentanca je s to tekmo zakljuA?ila kratek pripravljalni ciklus pred kljuA?nim delom kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017. Slovenke namreA? v skupini A po prvih dveh tekmah premorejo stoodstoten izkupiA?ek in so na odliA?ni poti, da prihodnje leto na A?eA?kem prviA? v zgodovini nastopijo na prvem velikem tekmovanju. Do tam jih loA?ita le A?e povratni tekmi proti nasprotnicam z Baltika – A�v soboto, 19. novembra, bo v Celju gostovala Litva, A?tiri dni kasneje pa se bodo kvalifikacije za naA?a dekleta sklenila v RigiA�proti Latviji.