Reprezentanci koA?arke 3×3 v Andori do vozovnic za EP!

0
54

Escaldes – Slovenski reprezentanci v koA?arki 3×3 se iz kvalifikacijskega turnirja v Andori vraA?ata z odliA?nimi novicami. Obe sta si namreA? s svojima uvrstitvama zagotovili vozovnico na letoA?nje A�evropsko prvenstvo, kjer bosta branili srebrni medalji iz leta 2014.

MoA?ka reprezentanca, ki jo sestavljajoA�Simon FinA?gar,A�GaA?per Ovnik,A�Adin KavgiA�A�inA� http://snipd.net/cholestoplex-delivery AnA?e Srebovt, je vA�Escaldesu pometla s celotno konkurenco in osvojila prvo mesto.A�V finalu je brez FinA?garja, ki si je tekom turnirja izpahnil prst, nato pa dobil A?e moA?an udarec v rebra,A�premagala A�pance, s katerimi se je v nedeljo pomerila kar dvakrat. Na zadnji tekmi skupinskega dela so bili po grobi tekmi koA?arkarji z Iberskega polotoka boljA?i z 19:16, v finalu pa so jih naA?i fantje dotolkliA�s trojko GaA?perja Ovnika za konA?nihA�22:19.

NaA?i fantje so poprejA�na tekmah skupine A, v kateri so zasedli 2. mesto, A?e v soboto odpravili Gruzijce (15:8), Latvijce (21:8) in Irce (21:13), v A?etrtfinalu so bili po trilerju z 19:18 boljA?i od domaA?inov Andorcev, v polfinalu pa odpravili A?ehe z 21:17.

Brez stopniA?k so ostala naA?a dekleta, ki soA�so po porazu v polfinalu proti MadA?arkam (17:15)A�na koncu zasedle A?etrto mesto, a vse kar A?teje je mesto med evropsko elito. Za slovenske koA?arkarice je bil to sicer drugi nedeljski poraz. Na zadnjem sreA?anju vA�skupini B soA�Ano LjubenoviA�,A�Sandro PirA?iA?,A�A?ivo ZdolA?ekA�inA�UrA?o A?ibertA�A�vicarke ugnale s 16:12, na tekmi za biti ali ne biti pa so dosegle A?etrtfinalno zmago proti Avstriji (12:10). Prvi dan turnirja so bile A?e boljA?e od Andore (11:7) in Belorusije (21:8).

Poleg Slovenije v moA?ki konkurenci na evropsko potujejo A?e A�panija, Ukrajina in A?eA?ka, v A?enski pa MadA?arska,A�A�vica ter Avstrija, ki je sicer osvojila peto mesto, a ji vozovnica na EPA�pripada po drugem mestu Romunk, ki imajo kot gostiteljice tekmovanja zagotovljeno neposredno mesto med najboljA?o evropsko dvanajsterico.

Kvalifikacijski turnir v Andori je bilA�prvi izmed treh kvalifikacijskih turnirjev, ki bodo dali imena 24 reprezentanc letoA?njega evropskega prvenstva. Tega bo med 5. in 7. septembrom gostila romunska BukareA?ta.A�Preostala imena bosta dalaA�turnirja v AmsterdamuA�ter francoskem Poitiersu. Oba bosta na sporedu prihodnji konec tedna.