RK Gorenje – RD Koper 2013

0
80

RokometaA?i Gorenja Velenja so zadnji udeleA?enci A?etrtfinala Pokala Slovenije. Po izredno napetem in izenaA?enem dvoboju z RD Koper 2013 so si napredovanje priigrali po zmagi z 29:26.

Tekmeca med najboljA?o osmerico – obraA?uni so predvideni tik pred zaA?etkom reprezentanA?nega premora, v petek 23. decembra – bodo dobili A?ez manj kot 24 ur, saj bo A?reb na sedeA?u Rokometne zveze Slovenije na sporedu to sredo ob 13. uri. Poleg VelenjA?anov bodo v plesu kroglic sodelovala A?e moA?tvaA�RD Urbanscape Loka, RK Pomurje, RD Riko Ribnica, RD Herz A�martno, RK Maribor Branik, RK Velika Nedelja, RK Celje Pivovarna LaA?ko.

Lepo zapolnjene tribune RdeA?e dvorane v Velenju so imele kaj videti. Primorci so v A�aleA?ko dolino pripotovali vidno motivirani, zagotovo pa jim je dodatne A?elje vlil tudi nekoliko nepriA?akovan poraz v drA?avnem prvenstvu, ki so ga minulo soboto doA?iveli na gostovanju v A�kofji Loki. DomaA?im osam so se odliA?no upirali 54 minut, premoA? pa morali priznati A?ele v zadnjih minutah.

Zasedba Kopra 2013 je A?e v prvem polA?asu nekajkrat pokazala zobe. Po treh zaporednih golih je sredi 20. minute povedla A?e za dva zadetka (10:8), a so izbranci Boruta Plaskana pravoA?asno zajezili pobeg. Ob igralcu manj a�� izkljuA?en je bil BlaA? KleA? a�� je 26 sekund pred koncem MatjaA? Brumen zadel za 15:14, po minuti odmora gostujoA?ega trenerja Zorana JoviA?iA?a pa so VelenjA?ani A?e uspeA?no ubranili zadnji napad gostov.

Tudi v drugih 30 minutah je bil obraA?un sila izenaA?en. KoprA?ani so A?e dvakrat uspeli uiti na dva gola naskoka, zadnjiA? ob koncu 44. minute, ko je Grega KreA?iA? dvakrat zapored zadel za 22:20. Dobrih sedem minut pred koncem jeA�A?iga Smolnikar pills online s sedmim zadetkom, A?etrtim iz sedmih metrov (4:4) ukanil Klemna Ferlina, ki je za nekaj sekund zaigral prviA? po skorajda letu dni od hude poA?kodbe, in izid poravnal na 24:24.

Naposled so se VelenjA?ani le prebudili. Ob izteku 53. minute je zadel Brumen, minuto za tem pa prviA? na tekmi tudi povratnik po poA?kodbi kazalca leve roke Alem ToskiA�. A to A?e ni bilo vse. Piko na i je nato z natanA?nim strelom, s katerim je poA?istil pajA?evino v desnem kotu vrat, postavil Gregor PotoA?nik, po zaostanku s 24:27 pa se gostom ni veA? uspelo pobrati. Levji deleA? pri odloA?ilnem nizu je prispeval tudi vratar Rok ZaponA?ek, ki je v zadnjih A?estih minutah zbral A?tiri izmed svojih 15 obramb.

V dresu Gorenja Velenja je bil na koncu s sedmimi zadetki (A?est v prvem polA?asu) najboljA?i kapetan Niko Medved. S A?estimi mu je sledil PotoA?nik, po pet sta jih dodala Rok OvniA?ek in Brumen.

Rokometnega dogajanja po pokalnem dvoboju v RdeA?i dvorani v tem tednu A?e ni konec. A?e v A?etrtek bo namreA? v A�aleA?ki dolini gostoval madA?arski Telekom Veszprem. Dvoboj z evropskim velikanom, ki v Ligi SEHA Gazprom brani dva zaporedna naslova prvaka, se bo zaA?el ob 18. uri.

Borut Plaskan, trener RK Gorenje Velenje:
“Morda od moA?tva iz Kopra nismo priA?akovali takA?nega odpora. Mislim, da smo na koncu vseeno zasluA?eno zmagali, A?etudi se ni vse odvijalo po A?eljah in naA?rtih. Nekoliko smo igrali v krA?u, kar se je poznalo pri prehodih v napade, saj nismo prikazali svoje A�teA?neA� igre. Na koncu A?teje le zmaga. Z nestrpnostjo priA?akujemo sredin A?reb. Isti dan se bomo zaA?eli pripravljati na zasedbo Telekoma Veszprema. PrepriA?an sem, da bodo fantje na tem preizkusu v Ligi SEHA Gazprom igrali veliko bolj sproA?A?eno in prikazali boljA?o igro.”

Gregor PotoA?nik, RK Gorenje Velenje:
“Na zaA?etku tekme nam je bilo preveA? vse samoumevno, A?etudi smo priA?akovali zahtevno, teA?ko tekmo. KoprA?ani v zadnjem obdobju kaA?ejo zelo dobre igro, na katero smo se dobro pripravili. Vse stvari se niso odvile po naA?rtih, a sta veA?ji izbor igralcev in veA?ja izkuA?enost tehtnico prevesili na naA?o stran. Zadnjih deset minut obraA?una si moramo vzeti za vzor, kako bi morala izgledati naA?a igra.” buy pills

POKAL SLOVENIJE, OSMINA FINALA:

Torek, 13. decembra:
RK GORENJE VELENJE : RD KOPER 2013 29:26 (15:14)
Gorenje Velenje:
Baznik, ZaponA?ek, Ferlin v vratih, Cehte 2, Medved 7, OvniA?ek 5, Pajt, Levc 2, StojniA�, ToskiA� 1, PotoA?nik 6, Ferlin, GolA?ar, Mazej, KleA? 1, Nosan, Brumen 5 (3).
Koper 2013: hoodia gordonii seeds for sale VonA?ina in Vran v vratih, E. JoviA?iA?, GrzentiA? 2, S. JoviA?iA?, Vlah 2, KreA?iA? 5, MatijaA?eviA?, GaA?perA?iA?, Moljk, Rapotec 3, Smolnik 7 (4), SokoliA? 1, Planinc 2, BratkoviA? 4 (1).

Vir: RK Gorenje buy meclizine over counter