Rokometaši kluba Gorenje Velenje so se v torek, 18. oktobra, razveselili tretje zmage Ligi SEHA Gazprom. To je bila druga zaporedna zmaga pod vodstom trenerjaBoruta Plaskana. Rumene ose so s trdno obrambo porazile nasprotnike iz kluba Metalurg iz Skopja. Končni rezultat je bil 18:23.

Rokometaši RK Gorenje Velenje so svojo šesto tekmo v regionalnem tekmovanju pričeli samozavestno.

Z borbenostjo v obrambi so tekmece silili v napake in zabili pet zaporednih golov, za vodstvo s 6:1 pa je poskrbel Luka Mitrović. Rok Zaponšek je že do konca prvega polčasa zbral devet obramb.

Rokometaši RK Gorenje Velenje tudi v nadaljevanju tekme igrali odlično v obrambi in z raznoliko igro nizali gole. Nasprotnikom ni pomagala niti menjava vratarjev. V drugem polčasu se je po Mitroviću na zunanjem položaju razigral še Gregor Potočnik, ki je v tem delu igre dosegel tri zadetke, Rok Golčar pa je v 47. minuti s hitrim protinapadom, po lepi podaji Roka Ovnička, zadel že za 21:12. Visoka prednost je rokometašem RK Gorenje Velenje omogočila miren zaključek tekme.

V zasedbi Gorenja Velenja je bil na koncu s šestimi zadetki najučinkovitejši Brumen, štiri pa je dodal Mitrović. Domače navijače Šaleške Graščake je navdušila igra vratarja Zaponška, ki je ubranil več kot polovico strelov. Šaleški Graščaki so pred tekmo od kluba RK Gorenje Velenje (v sodelovanju z generalnim pokroviteljem Gorenjem) prejeli nove navijaške šale.

Naslednji preizkus rokometaše RK Gorenje Velenje čaka prihodnjo sredo, 26. oktobra, ko se bodo v gosteh v 2. krogu Pokala Slovenije pomerili s ŠD Mokerc-Ig. Tri dni za tem ekipo slovenskih podprvakov čaka novo gostovanjein sicer v beloruskem Brestu, kjer se bodo na tekmi Lige SEHA Gazprom pomerili z Meškovom.

Borut Plaskan, trener Gorenja Velenja , je ob zmagi dejal:
“Zasluženo smo zmagali, bili smo boljši. Zelo sem zadovoljen s prikazano igro v obrambi. Ob takšni predstavi lahko prikriješ tudi kakšno napako v napadu. Čestitke fantom za borbenost v obrambi. Nekaj težav na tekmi smo sicer imeli v napadu in pri prehodu v polprotinapad, a na tekmah se tudi učimo. Sedaj je pred nami nekaj časa, da se pripravimo na naslednji preizkus.”