A?lani Rudarja na drA?avnem prvenstvu z najveA? osvojenimi kolajnami, skupno pa 3. najuspeA?nejA?i klub na Polzeli.

V nedeljo, 5.6.2016 je na Polzeli potekalo Ekipno drA?avno prvenstvo. Tekmovanje je organizirala Karate zveza Slovenije v sodelovanju s tehniA?nim organizatorjem Karate klubom Polzela.
Na prvenstvu je nastopilo skupno 30 klubov s 113 ekipami, A?lanice in A?lani Rudarja so nastopili z 12 ekipami, kar je bilo najveA? med vsemi prijavljenimi klubi.

20160605_162206V katah je nastopilo 7 ekip Rudarja.
Saura OmiA�, Sara Novak in Ajda GolaA� so A?e tretje leto zapored osvojile naslov drA?avnih prvakinj. Letos so nastopile v konkurenci mlajA?ih kadetinj.
Zlato odliA?je so prav tako osvojili Belmin UzejnoviA�, David Klobasa in Jaka Taler med A?lani v katah in tako ubranili lanskoletni naslov. V katah med A?lani je bron osvojila ekipa Rudar 2 (Ado BeA?iA�, Dalibor PavloviA� in Sebastjan KantuA?er).
V konkurenci najmlajA?e so srebrno medaljo osvojile A?iva PoliA?nik, Larisa ModriA� in Dalal OsmanoviA�. Tudi malA?icam je pripadlo srebro, ob Larisi ModriA� sta nastopili Zoja Kandut in Lana DragiA�.
A�e eno srebrno medaljo so osvojili mlajA?i kadeti, zanje so nastopili Tijan Skaza, MatevA? PoliA?nik in Niklas TamA?e. V finalu so morali premoA? priznati tudi mladinci, s srebrno medaljo so se morali zadovoljiti Ado BeA?iA�, SaA?o Kandut in Jaka Taler.

V borbah smo nastopili s petimi ekipami. Edino medaljo so si priborili A?lani, osvojili so 3. mesto. Bron so osvojili v sestavi: Mirnes MulabdiA� kot kapetan, Jure MeA?a, Ermin MulabdiA� in UroA? PreradoviA�.

Za A�D Gorica je nastopila tudi naA?a Tina Stegel, kot posojena tekmovalka. Tina je osvojila 2 naslova drA?avnih prvakinj, skupaj s Kati FlorjanA?iA? in Saro Stanko so naslov slavile med mlajA?imi A?lanicami in A?lanicami v borbah.

Skupaj so A?lani Rudarja osvojili 8 medalj, kar je bilo najveA? med vsemi klubi, ki so nastopili. Prejeli smo tudi pokal za 3. mesto v konkurenci uspeA?nosti klubov po osvojenih medaljah na tekmovanju, zaostali smo le za KK Trbovlje in A�D Gorica, zaradi manjA?ega A?tevila osvojenih zlatih odliA?ij.

Iskrene A?estitke vsem dobitnikom medalj, kot tudi vsem nastopajoA?im!

Vir: KK Rudar Velenje