U18: Slovenci evropsko prvenstvo zaA?eli s porazom proti Srbiji

0
88

Slovenska U18 koA?arkarska reprezentanca se je v prvem sreA?anju evropskega prvenstva pomerila z izbrano vrsto Srbije. Slovenski koA?arkarji so vodili veA? kot polovico sreA?anja, na koncu pa popustili in morali priznati premoA? Srbom. Tekma se je konA?ala z rezultatom 68:60.

A�

U18 EVROPSKOA�PRVENSTVO DIVIZIJE A (Skupina D):

Petek, 16. december:
SLOVENIJA : SRBIJA 60:68 (18:13, 13:19, 14:15, 15:21)
Slovenija:A�OA?egoviA? 14 (8 skokov), Vesel 11 (8 skokov), JurA?ek in Bratec po 10, Kralj 7, A�iA?ka 4, A�kedelj in JaneA?iA? po 2.
Srbija:A�Radanov 23, SimaniA� 18 (13 skokov), DjordjeviA� 10 (11 skokov), UskokoviA� 7 (6 skokov), MiA?koviA� 6, MusiA� 3, BeslaA� 1.

Slovenski koA?arkarji so nastope na evropskem prvenstvu divizije A zaA?eli s porazom proti reprezentanci Srbije. SreA?anje so naA?i koA?arkarji zaA?eli v postavi OA?egoviA?, Bratec, Vesel, JaneA?iA? in JurA?ek. Prva A?etrtina je potekala po notah Slovencev, ki so ob koncu A?este minute povedli za sedem toA?k (12:5) in nato vodstvo ohranili do konca prve A?etrtine (18:13).

Drugih deset minuti so naA?i koA?arkarji odprli s trojko Kralja in priA?li do najviA?je prednosti na tekmi (+8). Slovenska izbrana vrsta je bila v prednosti do zadnjih dveh minut prvega polA?asa. Srbi so nato povedli in na najdaljA?i odmor odA?li s prednostjo toA?ke.

Drugi polA?as so Slovenci zaA?eli silovito. Z delnim izidom 9:0 so povedli za osem (40:32). Prednost naA?e reprezentance se je hitro stopila, saj so Srbi na odliA?en uvod v drugi polA?as Slovencev odgovorili z delnim izidom 15:1. Po koA?ih Vesel in OA?egoviA?a so naA?i koA?arkarji pred zadnjo A?etrtino zaostajali za dve toA?ki.

Prvi koA? v zadnjem delu sreA?anja je dosegel A�iA?ka in rezultat poravnal na 47. To je bilo zadnje izenaA?enje na tem sreA?anju, saj so v nadaljevanju koA?arkarji Srbije zaustavili nekaj napadov Slovenije in priA?li do prednosti sedmih toA?k. Slovenci se niso veA? uspeli pribliA?ati nasprotnikom. 23 sekund do konca sreA?anja so Srbi priA?li do najviA?je prednosti na tekmi (+11), konA?ni rezultat pa je v zadnjem napadu z zadetim metom za tri toA?ke postavil AljaA? Bratec (68:60).

Pri naA?i izbrani vrsti je bil najbolj razpoloA?en OA?egoviA?, ki je dosegel 14 toA?k, pri Srbih pa jih je Radanov dosegel 23.

Slovenci se bodo jutri ob 14.15 pomerili s Francozi, ki so v prvem kolu ugnali Ruse (53:48).

IZJAVA TRENERJA PO TEKMI:

TomaA? Fartek, glavni trener slovenske U18 koA?arkarske reprezentance:
“Odigrali smo izredno borbeno tekmo in pokazali, da lahko igramo na tem nivoju tekmovanja. V drugem polA?asu smo storili nekaj napak, ki so nas rezultatsko drago stale. Napake so del razvoja igralca, zato je kljuA?na stvar, da se iz njih lahko nauA?imo A?e med prvenstvom. Tekma s Srbijo je za nami, zato so naA?e misli A?e usmerjene proti Francozom.”