Ose so otvorile sezono lige SEHA

0
143

Ose so vA?eraj, 7. septembra, otvorile teA?ko priA?akovano sezono lige SEHA s tekmo proti njihovemu veA?nemu rivalu Celju, A?e 103. slovenski veA?ni derbi med omenjenima A?lanskima moA?tvoma.

Ose so prvi slovenski dvoboj v zgodovini lige SEHA zaA?ele v obrambi. Prvi zadetek pa so, po navezi MitroviA�-ToskiA�, Velenjske ose dosegle v svojem prvem napadu in izid poravnali na 1:1. Po precej izenaA?enih minutah so domaA?ini po tretjem golu Alema ToskiA�a v 5. minuti prviA? preA?li v vodstvo s 4:3. Pri VelenjA?anih je blestel Alem ToskiA�, ki je v tem A?asu zadel kar 5 golov (od A?estih), rezultat se je izenaA?il na 6:6. Celjani so nato v 19. minuti rezultat spremenili na 7:11. Glavni trener rumenih os dr. Marko A�ibila je ob tem poskusil tudi z menjavo vratarja (namesto JoA?eta Baznika je v vrata priA?el Rok ZaponA?ek). Kljub poskusom, da bi ulovili Celjane, jim do konca polA?asa to ni uspelo in tako sta se ekipi po prvih 30. minutah dvoboja razA?li z rezultatom 13:16.

order bonnispaz Strelsko je drugi polA?as v 2. minuti s svojim prvim zadetkom otvoril kapetan domaA?ih rokometaA?ev Niko Medved, po petih minutah pa so domaA?i za gosti zaostajali za 3 zadetke, a so se ose z dobrim napadom in trdno obrambo v 8. minuti Celjanom uspele pribliA?ati na le zadetek zaostanka (18:19). V 18. minuti so ose s prvo sedemmetrovko, ki jo je uspeA?no izvedel Rok GolA?ar, preA?le v vodstvo z 22:21. Ob izjemnem vzduA?ju svoje domaA?e dvorane so ose uspele drA?ati korak s Celjani in tudi sedem minut pred koncem vznemirljivega derbija sta bili dve najboljA?i moA?tvi v drA?avi izenaA?eni. V 26. minuti so VelenjA?ani z dvema zaporednima obrambama ZaponA?ka in lepo zakljuA?eno akcijo z zadetkom Luke MitroviA�a znova povedle s 26:25. A?al pa je VelenjA?anom na koncu zmanjkalo tudi nekaj A?portne sreA?e in gostujoA?a ekipa je slavila z rezultatom 27:26.

glucotrol online games Dr. Marko A�ibila, trener RK Gorenje Velenje: a�zNajprej bi A?elel A?estitati gostom iz Celja za zmago. Rad bi A?estital tudi svojim igralcem za veliko borbenost. A?al nam je malo zmanjkalo, da bi bil izid vsaj izenaA?en. Ob bolj mirni igri in ob realizaciji 100% priloA?nosti bi lahko osvojili obe toA?ki. Tako na A?alost moramo obA?alovati, da smo v doloA?enem delu igre naredili preveA? tehniA?nih napak, bili nezanesljivi pri izvajanju doloA?enih akcij predvsem v stanju napada. Na ta naA?in smo predvsem v prvem polA?asu dovolili nekaj hitrih protinapadov gostom. Tako so si Celjani nabrali doloA?eno prednost, ki je zelo pomembno vplivala na nadaljnji potek tekme. V prihodnje si A?e A?elimo graditi ekipo, popravit napake, ki smo jih delali in zadrA?ati tisto kar je dobro. Sezona se je A?ele zaA?ela in sem prepriA?an, da bo A?e veliko lepega rokometa, tako v Velenju kot tudi na drugih igriA?A?ih v ligi SEHA in na ostalih tekmovanjih.a�?