V soboto je Dobova gostila 1. Memorial Franca PoloviA?a starejA?ega. KonA?ne zmage so se veselili rokometaA?i Gorenja Velenja, ki so na drugi tekmi turnirja najprej odpravili Dubravo iz Zagreba (34:22), za tem pa A?e domaA?e prvoligaA?ko moA?tvo (26:22).A�MatjaA? BrumenA�je postal najboljA?i strelec,A�Klemen FerlinA�pa izbran za najboljA?ega vratarja.A�

Tekmi v dobovski dvorani sta bili za izbrance velenjskega trenerjaA�Boruta Plaskana, kiA�je ekipo na treningih znova zbral minuli ponedeljek, prva preizkusaA�po novoletnem premoru. ObraA?un s trenutno vodilno ekipo prvega dela hrvaA?kega drA?avnega prvenstva je v veA?jem delu prvega polA?asa postregel z izenaA?eno igro, Gorenje pa si je prvo prednost uspelo priboriti v zadnjih A?estih minutah pred odhodom na odmor. Po izenaA?enju na 10:10 je uA?lo na 15:11, odliA?no igro pa preneslo tudi v drugi polA?as. V slednjem so VelenjA?ani najprej uA?li na +6 (18:12), zmago pa potrdili med 35. in 45. minuto, ko so na krilih razigranega Brumna napravili niz 6:0 za 10 golov naskoka (27:17). Velik del zaslug za dobro igro v omenjenih 10 minutah gre pripisati tudi odliA?nemu Ferlinu, ki je v tem A?asovnem obdobju vrata Gorenja ohranil nedotaknjena, izmed petih zaporednih obramb pa je kar dve zbral s sedmih metrov.

Nekoliko veA? preglavic so na drugi tekmi velenjskim osam nato povzroA?ali domaA?i rokometaA?i, ki so na uvodnem obraA?unu turnirja proti Dubravi iztrA?ili remi (25:25). Ekipi sta bili tesno skupaj vse do sredine 28. minute (polA?asi tekem so trajali po 25 minut), ko je bil rezultat poravnan na 15:15. Minuto za tem jeA�BlaA? KleA?A�zadel za vodstvo s 16:15, a je njegova ekipa v naslednjih dveh napadih ostala kar brez dveh moA?, saj sta siA�Vid LevcA�inA�Gregor PotoA?nikA�prisluA?ila dvominutni kazni. Tedaj je v vratih zablestelA�JoA?e Baznik, ki je ob obeh izkljuA?itvah svojemu nekdanjemu moA?tvu obranil strela s sedmih metrov. To je A?e dodatno vzpodbudilo njegove soigralce, ki so po protinapadu KleA?a prednost hitro poviA?ali na +4 (19:15), v nadaljevanju pa mirno zakljuA?ili tekmo.

V Dobovi je prviA? po hudi poA?kodbi na tekmi Lige SEHA Gazprom v Celju v dresu A?rno-rumenih zaigral srbski rokometaA?A�Luka MitroviA�, zaradi bolezni pa je turnir izpustilA�Rok GolA?ar.

Klemen Ferlin, vratar Gorenja Velenja:A�“Po konA?anem turnirju smo nekoliko utrujeni, saj smo odigrali dve zaporedni tekmi, a obenem zelo veseli, da se je vse razpletlo po naA?ih A?eljah. Prvi teden priprav na drugi del sezone je bil kar naporen, a to nas ne bo odvrnilo od trdega dela v naslednjih dneh in tednih, saj bomo le tako naA?o pripravljenost dvignili A?e na viA?jo raven. Izredno sem tudi vesel, da se sam po vrnitvi na igriA?A?e vse bolje znajdem med vratnicama. S kolenom nimam nobenih teA?av, tudi strah je A?e odpravljen, zavedam pa se, da imam A?e precej prostora na napredek.”

V januarju rokometaA?e Gorenja A?akajo A?e tri pripravljalne tekme. A?e v petek bo v RdeA?i dvorani na sosedskem dvoboju gostovala zasedba Slovenj Gradca 2011 (vstopnine ni), A?tiri dni za tem se bodo ose v Mariboru pomerile z Branikom, zadnji januarski petek pa se bo v Velenju mudila zasedba Borca iz Banja Luke. Z uradnimi tekmovanji bodo slovenski prvaki nadaljevali v nedeljo, 5. februarja, ko se bodo doma zoperstavili Vardarju iz Skopja.

1. MEMORIAL FRANCA POLOVIA?A STAREJA�EGA (DOBOVA)

Sobota, 14. januarja:
DOBOVA : DUBRAVA 25:25

GORENJE VELENJE : DUBRAVA 34:22 (15:12)
Gorenje Velenje:
A�Baznik, Ferlin (obrambe 7:17; 2x 7 m), ZaponA?ek (4:16; 1x 7 m) v vratih, Cehte 5, Medved 6, OvniA?ek 2, Levc 1, StojniA�, ToskiA�, MitroviA�, PotoA?nik 2, Pajt 1, KleA? 5, Gams 2, Nosan, Brumen 10 (2).

DOBOVA : GORENJE VELENJE 22:26 (12:13) orlistat shop online
Gorenje Velenje:A�Baznik (obrambe 5:15; 2x 7 m), Ferlin (obrambe 5:17; 1x 7 m), ZaponA?ek v vratih, Cehte 4, Medved 5, OvniA?ek, Levc 2, StojniA�, ToskiA� 1, MitroviA�, PotoA?nik 2, Pajt, KleA? 3, Gams 1, Nosan, Brumen 7 (4).